Muzyka odpowiedzią na przemoc

Panel Dyskusyjny "Muzyka odpowiedzią na przemoc"
12.12.2019. Wydział Filozofii I Nauk Społecznych UMK, ul. Fosa Staromiejska 1 a, sala I. Parter. godz.17.00

Tytuł nawiązuje do znanej myśli słynnego dyrygenta Leonarda Bernsteina, który uznając, że muzyka może być odpowiedzią zachęcał do grania z coraz większym oddaniem i pasją. W naszym panelu pragniemy zachęcić do rozwijania umiejętności SŁUCHANIA muzyki, aby wykształcić w sobie zdolność SŁUCHANIA innych ludzi. Wtedy odpowiemy na przemoc.

Dyplomatorium

14 grudnia 2019 r. o godz. 11.00,  Aula UMK

Serdecznie zapraszamy absolwentów kierunków:

z dawnego Wydziału Humanistycznego:

• filozofia
  • socjologia
  • psychologia
  • kognitywistyka
  • medioznastwo
  • MISH-S
  • praca socjalna

z dawnego Wydziału Nauk Pedagogicznych:

• pedagogika
  • pedagogika medialna
  • pedagogika specjalna
  • praca socjalna

Uprzejmie prosimy aby absolwenci, którzy odebrali już w Dziekanacie oryginał dyplomu, a chcą uczestniczyć w dyplomatorium, dostarczyli swój dyplom do 10.12 do dziekanatu Bielany (kierunki z dawnego WNP) lub dziekanatu Centrum (kierunki dawnego WH).

Przed uroczystością będzie możliwość wypożyczenia togi (10 zł) i zakupu kepi (17 zł).

logo zamiast zdjęcia

Praktyki w ramach programu ERASMUS +

Szanowni Studenci Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych,

Chciałbym Państwa poinformować o możliwości wyjazdów na 2-3 miesięczne praktyki w ramach Programu Erasmus+.

Nagroda dla dr Agaty Wesołowskiej

Dr Agata Wesołowska zajęła I miejsce w kategorii prace doktorskie w XIV edycji konkursu VERBA VERITATIS, organizowanego przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i Akademię Leona Koźmińskiego.
Do konkursu zgłoszona została dysertacja zatytułowana <Usankcjonowanie niecnoty> czy <godność zawodu”? Znaczenie etyki profesjonalnej na przykładzie doradców zawodowych w toruńskich instytucjach rynku pracy, napisana pod kierunkiem prof. dra hab. Krzysztofa Piątka.

Stacja Nauka z Kognitywistyką

KogniLab i Toruńskie Koło Kognitywistyczne promują Kognitywistykę w Polskim Radiu!

Kontynuacja badań nad filozofią brytyjską – dwa nowe granty na Wydziale

W ostatnich dniach rozstrzygnięto konkursy na granty Narodowego Centrum Nauki oraz granty Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Dwa ze zwycięskich projektów będą realizowane przez badaczy z Instytutu Filozofii, oba dotyczą nowożytnej filozofii brytyjskiej.

Toruńska Baza Wolontariatu

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Torunia oraz Rady Działalności Pożytku Publicznego została uruchomiona Toruńska Baza Wolontariatu, której celem jest łączenie osób zainteresowanych wolontariatem i instytucji go organizujących.

W Bazie można zarejesrowac się zarówno jako wolontariusz jak i organizator. Baza to narzędzie zdalne, dostępne pod adresem https://www.2pietrotorun.pl/wolontariat