Plany zajęć v1.3

Zamieszczamy plany zajęć dla poniższych kierunków. Możliwe są jeszcze korekty planów.

Praca doktorska Jana Waszewskiego z nagrodą!

Obroniona w ubiegłym roku praca doktorska Jana Waszewskiego, absolwenta studiów doktoranckich na naszym Wydziale, otrzymała pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie Szefa ABW na najlepszą pracę doktorską, magisterską lub licencjacką dotyczącą bezpieczeństwa państwa w kontekście zagrożeń wywiadowczych, terrorystycznych, ekonomicznych.
Rozprawa dra Waszewskiego zatytułowana była: ,,Nie ukryjesz się". Nowe techniki kontroli społecznej a spory wokół big data, mediów społecznościowych i ustaleń neuronauki.
Gratulacje dla autora (i promotorów)!

Wybrano 2 nowe wyłaniające się pola badawcze na WFiNS

W ramach konkursu Inicjatywy Doskonałości - Uczelni Badawczej wybrano cztery nowe wyłaniające się pola badawcze (Emerging Fields) - w tym dwa w naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce.

logo zamiast zdjęcia

Konferencja: Historie wygnanych, przybyszów, obywateli świata. Doświadczenie migracji w świetle literatury dokumentu osobistego

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej  „Historie wygnanych, przybyszów, obywateli świata. Doświadczenie migracji w świetle literatury dokumentu osobistego” organizowanej przez Wydział Humanistyczny, Wydział Nauk Historycznych oraz Wydział Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Konferencja odbędzie się 4–5 czerwca 2020 roku w Toruniu.

Staże dla studentów kognitywistyki i medioznastwa

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie Staże dla studentów kierunków Kognitywistyka i Medioznawstwo. W ramach programu student odbywa miesięczny staż w wybranej przez siebie firmie czy instytucji i otrzymuje m.in. stypendium oraz zwrot kosztów zakwaterowania. Rekrutacja do programu odbywa się dwa razy do roku. Program trwa od 2019 do 2023 roku.

Szczegółowych informacji udziela kierownik programu Staże na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych, dr hab. Anita Pacholik-Żuromska, prof. UMK. Przed spotkaniem prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy: apz@umk.pl

Architektura Informacji Istotą Projektu - Konferencja

W ramach obchodów Światowego Dnia Architektury Informacji (22.02.2019), Koło Naukowe Doktorantów "Pytanie" wraz z Instytutem Badań Informacji i Komunikacji UMK i we współpracy z Toruńskim Kołem Kognitywistycznym, organizuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, ciekawą i przyjazną wszystkim, konferencję naukową.