Kontakt Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

Studenci dla Ukrainy!

Zdjęcie ilustracyjne

Koordynatorem ds. pomocy Ukrainie na wydziale jest mgr Kseniia Korshunova (e-mail: ksenia@umk.pl).  

AKTYWNOŚCI POMOCOWE NASZYCH STUDENTÓW I PRACOWNIKÓW

ZBIÓRKA RZECZOWA - STUDENCI DZIENNIKARSTWA

Jesteśmy studentami II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na WFiNS Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.
Chcielibyśmy okazać swój gest solidarności dla naszych wschodnich sąsiadów poprzez organizację ZBIÓRKI CHARYTATYWNEJ. Więcej informacji na Facebooku.

https://facebook.com/events/s/studenci-dziennikarstwa-dla-uk/478719663928503/

 
 
DŁUGOTERMINOWE WSPARCIE - KOGNITYWIŚCI
Na spotkaniu 2 marca w bardzo licznym gronie, za co dziękujemy, zdaliśmy sobie sprawę, że powinniśmy podjąć akcję społeczną na rzecz naszych przyjaciół z Ukrainy. Wyszliśmy wspólnie od myśli, że po pierwszym okresie płaczu, straty, ucieczce, przesiedleniu – co dotyka naszych przyjaciół z Ukrainy – kiedy kończy się bezpośredni strach i lęk o życie, zawsze pojawia, po jakimś czasie, pragnienie namiastki normalności, tęsknota za chwilą wytchnienia i uśmiechu. Inaczej mówiąc, budzi się marzenie o chwili radości.
My jako grupa Kognitywistów niejako wspólnym głosem zbiorczego serca i umysłu, doszliśmy do wniosku, że chcemy podjąć się zorganizowania akcji długoterminowej, i działać jako długodystansowcy. Bardzo wstępnie, gdyż jest to okres tworzenia naszej akcji, naszą intencją jest podjęcie wielokierunkowych działań, które dzieciom i rodzicom przyniosą chwile radości i normalności, seniorom ułatwią codzienne funkcjonowanie a tym, którzy do Torunia przybyli samotnie - rozmowę i chwilę wytchnienia. Wszystko to w postaci organizowanych przez nas – w małych grupach – wyjść do muzeów w Toruniu, na spacery, na seanse kinowe, do sali koncertowej, na organizowane przez nas wspólne gry i zabawy, na zajęcia sportowe, zajęcia artystyczne, ale także wspólne zakupy, spotkania na ławeczce połączone z rozmową, słuchaniem i kawą.
Taka akcja wymaga zbudowania strony internetowej, komunikatora i łącznika z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy. Potrzebne są więc osoby do różnych działań, czyli: Spacerowicze, Zwiedzacze, Kinomani, Rozmówcy, Gracze, Sportowcy, Przyrodnicy, Artyści itd.
Tak skonstruowaną akcję niosąca radość i normalność dla dzieci i rodziców nazwaliśmy „Uśmiech dla Przyjaciela”. Chcemy w obecnym miesiącu przygotowywać wszystko, aby kiedy w naszym mieście osiedlą się rodziny z dziećmi lub bez, być już gotowymi. A kiedy zapragną namiastki normalności, radości i uśmiechu – my z naszym uśmiechem już będziemy. Musimy więc teraz przygotować wszystko, zebrać się wspólnie i podzielić się działaniami. Chcemy aby potem każdy z nas, poświęcając 2 godziny w tygodniu, tworzył naszą wspólną akcję. Bądźmy razem. W przyjaźni wszyscy zyskują i wszyscy są obdarowanymi.
Zgłaszajcie się i piszcie do nas na Teamsach.  Wkrótce też stworzymy email oficjalny i i inne skrzynki kontaktowe. Ale już teraz możecie zgłaszać swoje pomysły i chęć zaangażowania bezpośrednio do osób: Zofia Borzyszkowska; Iga Tomczewska; Katarzyna Kotyńska; Małgorzata Czerwonka; Alicja Terelak; Joanna Koziara, Kamil Bagiński lub do pracowników: dr Anny Karczmarczyk, dr. Tomasza Komendzińskiego, dr. Pawła Gładziejewskiego i prof. Arkadiusza Guta.
Prof. Arkadiusz GUT i Pracownicy oraz Studenci (razem)
Dołączajcie do nas do grupy na Teamsach „Uśmiech dla Przyjaciela”:
 
 
 
 

pozostałe wiadomości