Aplikacja Gra o dyplom (ZPU II)

W ramach projektu Universitas Copernicana Thorunensis in Futuro II – modernizacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach Zintegrowanego Programu Uczelni realizowane jest zadanie 17 pn. Aplikacja Gra o Dyplom .

Aplikacja ta, to dziekanatowy pomysł innowacyjnego rozwiązania informatycznego projektowanego jako asystent studenta. Jej zadaniem ma być prowadzenie studenta “krok po kroku” przez proces administracyjny, czyli m.in. przypominanie o terminach, istniejących możliwościach korzystania z oferty UMK itp. Aplikacja będzie też sprzężona z kalendarzem, a kolejne wydarzenia uruchamiane będą na osi czasu dostosowanej do organizacji roku akademickiego.  “Gra o dyplom” ma wspomóc proces komunikacji między studentami a dziekanatem oraz uatrakcyjnić administracyjną stronę studiowania poprzez wprowadzenie elementów grywalizacyjnych (m.in. zdobywanie odznak). Aplikacja będzie testowana za pomocą formuły “living labs”  – przy współudziale studentów, nauczycieli akademickich i pracowników dziekanatu. Koordynatorką zadania jest mgr Anna Mielczarek-Taica (kierowniczka dziekanatu), przy współpracy z mgr Beatą Królicką (pracownikiem inżynieryjno-technicznym w Instytucie Socjologii). Wdrożenie aplikacji planowane jest w roku akademickim 2021/2022.