Erasmus+
Erasmus+ jest programem współpracy między uczelniami. Jest przeznaczony przede wszystkim dla szkół wyższych, ich studentów i pracowników. W niektórych jego akcjach mogą uczestniczyć także inne instytucje, organizacje lub przedsiębiorstwa, które współpracują z uczelniami. Celem Erasmusa jest podnoszenie jakości kształcenia w krajach uczestniczących w tym programie poprzez rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami oraz wspieranie mobilności studentów i pracowników szkół wyższych.
W ramach programu Erasmus+ studenci mogą wyjeżdżać na studia oraz na praktyki. Za granicę można wyjechać w trakcie dowolnego cyklu studiów (licencjackich, magisterskich lub doktoranckich), łącznie na nie dłużej niż 12 miesięcy. Minimalny czas pobytu na studiach wynosi 3 miesiące, a na praktyce – 2 miesiące. Na praktyki student samodzielnie znajduje instytucję przyjmującą, której profil odpowiada jego kierunkowi studiów i oczekiwaniom. Może w tym celu skorzystać z informacji zebranych w ankietach lub portali z ofertami praktyk, a także podpisanych umów bilateralnych przez jednostkę uczelnianą. Rekrutacja na praktyki jest całoroczna.
Poznaj informację dotyczącą rekrutacji na wyjazd tutaj.
Wydziałowy koordynator Programu Erasmus+:
dr hab. Stanisław Burdziej, prof. UMK
e-mail: s.burdziej@umk.pl
Koordynatorowie poszczególnych kierunków:
- dr hab. Stanisław Burdziej, prof. UMK, s.burdziej@umk.pl (Socjologia, Filozofia)
- dr Judyta Gulatowska, judyta.gulatowska@gmail.com (Psychologia)
- dr Danuta Mackojć , mackojcd@doktorant.umk.pl (Instytut Nauk Pedagogicznych),
- dr hab. Arkadiusz Wagner, prof. UMK wagner@umk.pl (Kognitywistyka, Zarządzanie informacją i bibliologia),
Przydatne linki:
- Ogólne informacje na temat rekrutacji: https://www.umk.pl/wspolpraca/erasmus-plus-2021-2027/
- Informacje na temat instytucji partnerskich WFiNS znajdują się na stronach Działu Międzynarodowych Partnerstw i Mobilności Edukacyjnej: https://www.umk.pl/wspolpraca/erasmus_plus/partnerzy/
Uprzejmie prosimy studentów, którzy mieli okazję uczestniczyć w programie ERASMUS+, by podzielili się swoją opinią na temat wyjazdu i kształcenia w ramach współpracy międzynarodowej. Uwagi i spostrzeżenia należy kierować do koordynatora programu.