Kontakt Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

Wtorki z psychologią i socjologią

Zdjęcie ilustracyjne

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy rozpoczął współpracę z toruńskimi socjologami w ramach cyklu “Wtorki z socjologią“. 

Jak mówi dr hab. Krzysztof Pietrowicz, prof. UMK, dyrektor Instytutu Socjologii UMK: 

Otaczającą nas rzeczywistość społeczną postrzegamy na co dzień za pośrednictwem swoich przekonań i poglądów: politycznych, estetycznych, kulturowych. Horyzonty naszego poznania wyznaczają też grupy do których przynależymy. Spotkania w ramach “Wtorków z socjologią” mają być próbą wyrwania się z tych ograniczeń i spojrzenia z dystansu na rozmaite zjawiska. Będzie można posłuchać i podyskutować o społecznych kontekstach przemian sektora energetycznego, o tym czym jest sprawiedliwość, o tym co stało się z kibicami i kibicowaniem, a także o wielu innych interesujących kwestiach.

“Wtorki z psychologią” to cykl wykładów, które mają na celu popularyzować psychologię jako naukę, przybliżać wyniki badań (szczególnie tych najnowszych) prowadzonych przez naukowców oraz to co wiadomo z frontu obserwacji praktyków. 

Jak wyjaśnia dr Małgorzata Gut, koordynator wydarzenia ze strony Instytutu Psychologii UMK: 

W cyklu, który wznawiamy po wakacjach zapraszamy do wysłuchania czterech wykładów. Ich tematyka wyraźnie sygnalizuje, że tym razem (w jeszcze większym stopniu niż dotychczas) wykładowcy przedstawiając obszar swoich zainteresowań badawczych w kontekście interdyscyplinarności badań psychologicznych. Niektóre z tematów bowiem to obszary wspólne dla psychologii i takich dziedzin jak: socjologia, polityka, statystyka, prawo czy edukacja. 

Wykłady będą odbywały się w sali konferencyjnej Centrum Innowacyjnej Edukacji. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny, ale ze względu na zasady reżimu sanitarnego obowiązuje limit miejsc.

Wykłady będą transmitowane na kanale You Tube Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

pozostałe wiadomości