Kontakt Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

30 i 31 marca - 18. New Institutionalism Workshop w Instytucie Socjologii

Już niedługo - w dniach 30-31 marca - odbędzie się w naszym Instytucie ważne wydarzenie naukowe, czyli 18th New Institutionalism Workshop (NIW). Gośćmi specjalnymi spotkania będą prof. Roy Suddaby i prof. Mikołaj Pawlak.

 

Prof. Roy Suddaby jest światowej sławy badaczem teorii organizacji i zmian instytucjonalnych. Jego praca przyczyniła się do zrozumienia kluczowej roli zasobów symbolicznych – legitymizacji, autentyczności, tożsamości i historii – w procesach zmian i innowacji w przedsiębiorstwach. Obecnie jest związany z trzema uczelniami - University of Victoria w Kanadzie, Washington State University, USA oraz University of Liverpool, UK. 

Prof. Mikołaj Pawlak zajmuje się studiami nad migracjami, a w ostatnim czasie aktywnie rozwija nową gałąź badań socjologicznych - studia nad porażkami (failure studies). Prof. Pawlak reprezentuje młode pokolenie polskich socjologów z sukcesem uczestniczących w międzynarodowych badaniach. Jest współredaktorem „Routledge International Handbook of Failure”, książki która instytucjonalizuje studia nad porażkami jako nowy obszar badań krytycznych. Związany jest z Uniwersytetem Warszawskim, gdzie kieruje Katedrą Socjologii Norm, Dewiacji i Kontroli Społecznej. Jest także wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. 

Na zakończenie warsztatów planujemy dyskusję panelową pt. "Grand challenges - AI and Institutions", w której wezmą udział m.in. badacze z Wien University, University of South-Eastern Norway i University of Lucerne.  

NIW to wydarzenie akademickie, które od ponad 18 lat skupia uczonych z różnych dyscyplin, krajów, a także tradycji akademickich w celu eksplorowania teoretycznych i empirycznych granic współczesnych badań instytucjonalnych. NIW od lat cieszy się renomą wśród badaczy neoinstytucjonalnych. Każdego roku inna uczelnia organizuje to wydarzenie. 

Wydarzenie podtrzymuje dwie główne tradycje NIW:

(1) warsztaty zaplanowano jako otwarte forum, przestrzeń do spotkań i rozmów w celu dzielenia się innowacyjnymi pomysłami badawczymi i podejściami dotyczącymi nowego instytucjonalizmu;

(2) Akceptowane są wystąpienia zaawansowane, ale także będące na wczesnym etapie.

Uwaga ciekawostka - ponieważ planujemy panel dyskusyjny o sztucznej inteligencji, to poniżej przedstawiamy galerię grafik wygenerowanych w programie Dall-E. Podane programowi prompty obejmowały następujące hasła: institutional plan, organizational plan, university i różne stylistyki (art deco, gothic, mid-century).

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://niw.umk.pl 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.