Prof. Lewicka z największą liczbą cytowań!

fot. Łukasz Piecyk, tylkotorun.pl

29 badaczy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazło się w rankingu najczęściej cytowanych naukowców na świecie. Zestawienie, przygotowane przez wydawnictwo Elsevier i Uniwersytet Stanforda, obejmuje 2 proc. najbardziej wpływowych autorów publikacji naukowych.

Zaktualizowane listy najczęściej cytowanych naukowców zostały przygotowane na podstawie kompleksowej oceny dorobku naukowego uczonych z całego świata, po wyliczeniu złożonego indeksu bibliometrycznego (tzw. C-score), uwzględniającego czynniki takie jak m.in. liczba cytowań niezależnych, indeks Hirscha czy miejsce i rolę autora wśród współautorów.

Najwyżej w rankingu cytowań za zeszły rok jest prof. dr hab. Maria Lewicka - dyrektorka Instytutu Psychologii, która w owym rankingu  jest na naszym uniwersytecie numerem 1! a w skali kraju jest na 33 miejscu.

Listy najczęściej cytowanych naukowców na świecie