List dziekana do studentów

fot. cottonbro (Canva)

Szanowni Studenci,
Drodzy Państwo,

W nadchodzącym czasie UMK będzie realizować kształcenie w trybie zdalnym. Pierwsze dwa tygodnie poświęciliśmy na zebranie informacji dotyczącej wszystkich prowadzonych na Uniwersytecie zajęć. Przedwczoraj ukazało się w tej sprawie stosowne Zarządzenie Rektora, zaś wczoraj wieczorem pracownicy naszego Wydziału otrzymali szczegółowe instrukcje postępowania w tym względzie.

Już dziś powinny dotrzeć do Was informacje dotyczące tego jak i od kiedy dokładnie realizowane będą poszczególne kursy. Proszę byście sygnalizowali prowadzącym wszelkie problemy techniczne związane z uczestniczeniem w zajęciach, jak również informowali o problemach z dostępnością, w przypadku zajęć prowadzonych w formie e-spotkań „na żywo”.

Zwracam uwagę, że w związku z zaistniałą sytuacją nie obowiązuje semestralny plan zajęć, a ewentualne e-spotkania powinny się odbywać w godzinach uzgodnionych z uczestnikami. Przypominam również, że prowadzący będę musieli w większości przypadków dostosować formy zaliczeń do nowych form realizacji efektów uczenia się.

Wszelkie problemy proszę zgłaszać najpierw prowadzącym, a dopiero w drugim kroku osobom odpowiedzialnym za zdalne nauczanie na poszczególnych kierunkach. Oto lista tych osób:

• ­    Prof. Adam Grzeliński (MISH-S)
  • ­    Prof. Tomasz Kupś (filozofia)
  • ­    Dr hab. Ditta Baczała, prof. UMK (pedagogiki i praca socjalna)
  • ­    Dr hab. Aleksandra Seklecka, prof. UMK (dziennikarstwo)
  • ­    Dr Bibianna Bałaj (psychologia)
  • ­    Dr Joanna Szalacha-Jarmużek (socjologia i medioznawstwo)
  • ­    Dr Elżbieta Wieczór (pedagogika wczesnoszkolna)
  • ­    Dr Mariusz Jarocki (architektura informacji i zarządzanie informacją)
  • ­    Dr Tomasz Komendziński (kognitywistyka)
  • ­    Mgr Anna Krawczyk – sprawy organizacyjne, administracyjne, wsparcie w zakresie e-learningu

Mili Państwo, mam nadzieję, że dzięki życzliwości i zrozumieniu dla wyjątkowości zaistniałej sytuacji wyjdziemy z tej próby nie tylko cali i zdrowi, ale także wzmocnieni.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Radosław Sojak

Więcej informacji o kształceniu zdalnym