Kontakt Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

XVI Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS)

Zdjęcie ilustracyjne

Sekcja Andragogiczna Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów  uczestnicy przedmiotu ogólnouniwersyteckiego UMK
Projektowanie ofert edukacyjnych
zapraszają na XVI Toruńską Pedagogiczną Konferencję Studencką (PKS) pt. Złożony świat młodych dorosłych w poszukiwaniu siebiektóra odbędzie się 13 czerwca 2023 roku o godz. 10.00  w Instytucie Nauk Pedagogicznych, przy ul. Lwowskiej 1 (sala 173, parter). Wielu młodych ludzi stawiając pierwsze kroki w dorosłym życiu napotyka problemy, które wcześniej były dla nich niemalże całkowicie obce m.in. natłok obowiązków, łączenie nauki z pracą, skłonności do uzależnień czy podatność na choroby cywilizacyjne. Zarówno przebodźcowany świat zewnętrzny, jak i często niezrozumiały świat wewnętrzny stanowią duże wyzwanie na drodze do życiowego balansu i harmonii. Aby je osiągnąć, młodzi szukają różnych rozwiązań nurtujących ich problemów, a co za tym idzie odpowiedzi na elementarne pytanie kim tak naprawdę są i kim chcieliby by być.

XVI Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) "Złożony świat młodych dorosłych – w poszukiwaniu siebie" ma na celu stworzenie przestrzeni do dyskusji, w której spróbujemy odpowiedzieć na ważne dla nas pytania m.in. na co składa się złożony świat młodych dorosłych, kim chcą być i jakimi wartościami kierują się w życiu młodzi, w jaki sposób budują swoją tożsamość czy też edukacyjno-zawodowe ścieżki kariery, jakiego rodzaju wsparcia potrzebują, czy, a jeśli tak, to w jaki sposób dbają o swój dobrostan psychiczny? W tym celu zachęcamy do prezentowania badań i analiz dotyczących tego wielowątkowego zagadnienia w obrębie wyszczególnionych obszarów tematycznych: 

- profilaktyka zdrowia psychicznego,
- choroby cywilizacyjne i zapobieganie im,

- świat realny a świat wirtualny – media i sztuczna inteligencja,

- znaczenie edukacji, różnego rodzaju wsparcia oraz całożyciowego uczenia się w dążeniu do dobrostanu.

Jesteśmy otwarci również na inne propozycje tematyczne dotyczące skomplikowanego świata młodych dorosłych oraz poszukiwania szeroko pojętej tożsamości. Do przesyłania abstraktów zapraszamy studentów, doktorantów, absolwentów różnych kierunków studiów, a także wszystkich zainteresowanych, w celu zainicjowania interdyscyplinarnej dyskusji nad zaproponowaną przez nas problematyką.

W celu aktywnego udziału w konferencji należy zarejestrować się za pośrednictwem oficjalnej strony konferencji https://pks.umk.pl oraz przesłać abstrakt do końca maja tj. 31.05.2023 r. Nasza konferencja została objęta patronatem Dziekana Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych oraz Prodziekan ds. Studenckich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Osoby biorące czynny udział w konferencji otrzymają zaświadczenie o udziale w konferencji ogólnopolskiej.
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Liczymy, że forma oraz tematyka konferencji spotkają się z Państwa zainteresowaniem. 

Dodatkowe informacje zamieszczone zostały na oficjalnej stronie konferencji:
www.pks.umk.pl oraz na facebooku: https://www.facebook.com/PKS.UMK

pozostałe wiadomości