Kontakt Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

Złoty szach mat

Zdjęcie portretowe kobiety w okularach. Na szyi ma różową smycz, jej wzrok skierowany jest na szachownicę, która stoi przed nią.
Alicja Śliwicka - podwójna mistrzyni Europejskich Igrzysk Akademickich fot. fot. Michał Walusza (pasja.azs.pl)

Alicja Śliwicka, studentka architektury informacji na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych, zdobyła podwójne złoto podczas rozgrywek Europejskich Igrzysk Akademickich w szachach. Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w klasyfikacji drużynowej zdobyła złoto i srebro w dwóch konkurencjach.

Europejskie Igrzyska Akademickie w szachach rozgrywane były w tym roku w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Zmagania sportowe dotyczyły dwóch konkurencji: szachów szybkich (rapid) oraz błyskawicznych (blitz). Reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zdobyła srebrny medal klasyfikacji drużynowej w szachach szybkich oraz triumfowała w szachach błyskawicznych. Podwójne złoto pierwszej szachownicy w obu konkurencjach zdobyła Alicja Śliwicka.

– Grając ,trzeba mieć już kilkanaście ruchów do przodu zaplanowanych. Chociaż wiadomo, że przeciwnik nie zawsze zagra tak, jakbyśmy tego chcieli. Trzeba jednak przewidywać i nie można grać z ruchu na ruch. Przy takim tempie, jak graliśmy teraz, czyli trzy minuty plus dwie sekundy, czasami aż ręka się trzęsła, że coś źle się postawi – opowiadała Alicja Śliwicka.

W skład drużyny kobiet, oprócz wspomnianej Alicji Śliwickiej, wchodziła również Monika Rykała. Opiekunami sekcji szachowej są mgr Adam Musiał i mgr Mateusz Brzeziński.

Cała reprezentacja Polski w szachach, która pojechała na Europejskie Igrzyska Akademickie rozgrywane w Łodzi, zdobyła łącznie siedem medali.

pozostałe wiadomości