Nowe granty na Wydziale

Zdjęcie banknotów
fot. fot. Andrzej Romański

23 badaczek i badaczy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika uzyskało finansowanie swoich projektów w ramach konkursów OPUS i PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki.

Konkurs OPUS jest skierowany do naukowców na wszystkich etapach kariery. W tym roku w konkursie złożonych zostało 2314 wniosków, sfinansowanych będzie 417 projektów.

O granty PRELUDIUM aplikować mogą osoby nieposiadające stopnia doktora. W tym roku NCN zakwalifikowało 495 projektów spośród 2217 wniosków.

Wśród stypendystów konkursu OPUS z naszego wydziału jest:  Dr Kenneth Holmqvist  - "Znaczenie przestrzeni oraz różnic indywidualnych w Patrzeniu na nic";

Grant w konkursie PRELUDIUM otrzymali:

1. Mgr Bożena Iwona Pięta z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych - "Definiowanie rozumowań zdroworozsądkowych za pomocą metod tablicowych";
  2. Mgr Anna Zofia Kuszmiruk z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych - "Henri Bergson a szczególna teoria względności";

Wszyscy laureaci