XV Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka

Sekcja Andragogiczna Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów oraz uczestnicy przedmiotu ogólnouniwersyteckiego UMK “Projektowanie ofert edukacyjnych” zapraszają na XV Toruńską Pedagogiczną Konferencję Studencką (PKS) pt. Młodzi o wyzwaniach współczesnego świata, która odbędzie się 9 czerwca 2022 roku o godz. 10.00 w Instytucie Nauk Pedagogicznych WFiNS UMK w Toruniu ul. Lwowska 1.

Stale zmieniająca się rzeczywistość, podziały społeczne, niestabilna sytuacja geopolityczna wywołują niepewność oraz niepokój wśród młodych ludzi. Nieprzewidywalność współczesnego świata i mnogość wyznawanych wartości stawiają przed młodymi ludźmi szereg wyzwań i konieczność dokonywania trudnych wyborów.
W sprostaniu wyzwaniom współczesnego świata pomocne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, kompetencji i umiejętności. XV Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) ma na celu stworzenie przestrzeni do dyskusji, wymiany poglądów, zaprezentowania przeprowadzonych badań i analiz dotyczących zróżnicowanych wyzwań, z którymi mierzą się młodzi ludzie oraz sposobów radzenia sobie z nimi.

W ramach konferencji proponujemy kilka głównych obszarów tematycznych:

• wyzwania związane z nierównościami społecznymi,
  • wyzwania związane z obecnością mediów w życiu młodych ludzi,
  • wyzwania związane z dążeniem do dobrostanu psychicznego,
  • wyzwania związane z rozwojem i szeroko rozumianą edukacją młodych,
  • wyzwania związane z planowaniem ścieżki kariery edukacyjnozawodowej przez młodych ludzi.

Jesteśmy otwarci również na inne propozycje tematyczne dotyczące współczesnych wyzwań młodych ludzi. Do przesyłania abstraktów zapraszamy studentów, doktorantów, absolwentów różnych kierunków studiów, a także wszystkich zainteresowanych, w celu zainicjowania interdyscyplinarnej dyskusji nad zaproponowaną przez nas problematyką.

W celu aktywnego udziału w konferencji należy zarejestrować się za pośrednictwem oficjalnej strony konferencji oraz przesłać abstrakt do 15 maja 2022 r.

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych do biernego udziału, bez konieczności rejestracji.

Udział w konferencji jest bezpłatny!

Zachęcamy do odwiedzania naszych stron na facebooku (PKS oraz Sekcja Andragogiczna) i na których publikujemy aktualne informacje na temat tegorocznej konferencji.

Liczymy, że tematyka oraz forma konferencji spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Serdecznie zapraszamy!

Komitet organizacyjny XV Toruńskiej
Pedagogicznej Konferencji Studenckiej

dr Anna KławsiućZduńczyk