Kontakt Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

BLESS 2023

W dniach  22-25 listopada 2023 na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych odbyła się konferencja Trends in Logic XXIII: Bridges between Logic, Ethics and Social Sciences (BLESS).

Konferencja BLESS 2023 poświęcona była zastosowaniu narzędzi formalnych (logicznych i matematycznych) do zagadnień związanych z działaniem jednostek oraz grup ludzi,  czyli problemów zwyczajowo zaliczanych do zakresu etyki i nauk społecznych (socjologii, psychologii, ekonomii itp.).

W konferencji wzięło udział ponad 70 badaczy z całego świata. Zaproszeni mówcy reprezentowali czołowe grupy badawcze zajmujące się problemem wnioskowań normatywnych na uniwersytetach w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Włoszech, Austrii,  Szwecji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Instytucjonalnym organizatorem po stronie toruńskiej była Katedra Logiki, Instytut Filozofii UMK.

Konferencja miała charakter interdyscyplinarny i jest organizowana w ramach prestiżowej serii Trends in Logic.

Organizatorzy konferencji:

Katedra Logiki, Instytut Filozofii UMK, w osobach: kierownik naukowy konferencji, dr hab. Tomasz Jarmużek, wraz z zespołem, dr. Mateuszem Klonowskim, ks. dr. Michałem Oleksowiczem oraz p. mgr Sylwią Nurkiewicz.

Strony internetowe konferencji:

https://bless.umk.pl/

https://sites.google.com/view/trends-bless-2023/home

 

Zdjęcia z konferencji BLESS 2023: