Kontakt Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

Naukowe Środy w Instytucie Psychologii

Zdjęcie ilustracyjne

Psychologowie zapraszają na otwarte spotkania naukowe, które od dnia 12 kwietnia co tydzień odbywać się będą w środy w czasie długiej przerwy między zajęciami w godzinach 14.00-15.00 w sali 105 budynku Instytutu Psychologii przy ulicy Gagarina 39.

Spotkania są otwarte dla wszystkich, zapraszamy studentów i pracowników z różnych wydziałów.

Skąd pomysł? Przynieśliśmy go z Uniwersytetu Warszawskiego. Przez 15 lat prowadziliśmy na Wydziale Psychologii UW tzw. wtorki naukowe, w trakcie których każdy mógł podzielić się swoimi wynikami badań, przedstawić pomysły teoretyczne, posłuchać zagranicznego gościa, który odwiedzał Wydział. Warszawskie wtorki wrosły w tradycje Wydziału Psychologii, a nam takich ogólnych spotkań bardzo brakowało. Wtorki stały się znane szczególnie ze względu na postać ich patrona - a patronował im nie kto inny, jak sam Koziołek Matołek. Dlatego każdy prelegent otrzymywał po swoim wykładzie przywiezioną z Pacanowa figurkę Koziołka Matołka.

Symbolem Naukowej Środy w Instytucie Psychologii będzie Feniks. 
Jak wiadomo Feniks ma znaczenie wielowymiarowe. Symbolizuje m.in. słońce, powietrze, burze, ogień, wieczną młodość, odrodzenie, nieśmiertelność, poświęcenie się, samowystarczalność, nadzieje, wytrwałość, sen, zmianę, czuwanie, a także rzeczy osobliwe, nieosiągalne i wyjątkowo rzadkie. Wzlatujący Feniks przypomina też kształtem grecką literę psi - symbol psychologii. Feniks ma swój gwiazdozbiór na niebie, ale Kopernik nigdy go nie widział z racji tego, że znajduje się na południowej półkuli nieba.

Spotkania będą miały miejsce w każdą środę w czasie trwania semestrów roku akademickiego w formule 45 minut dla prelegenta i 10 minut na pytania uczestników.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych już 12 kwietnia br. Pierwszą prelegentką będzie prof. dr hab. Maria Lewicka z Instytutu Psychologii, która podzieli się ze słuchaczami wynikami swoich badań dotyczących dwóch rodzajów nostalgii: tęsknoty i refleksji o przemijaniu.

Niebawem ukaże się na stronie program pozostałych spotkań.

Więcej informacji

pozostałe wiadomości