Kontakt Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

Psychologia liczy (na) głosy

Kolaż zdjęć przedstawiających budynek Instytutu Psychologii po modernizacji
Modernizacja budynku przy ul. Gagarina 39 została zrealizowana w systemie partycypacyjnym – na każdym etapie uwzględniano uwagi i potrzeby jego przyszłych użytkowników fot. fot. Andrzej Romański

1 września wystartowało głosowanie elektroniczne w Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku i Budowa XXI Wieku". W finale rywalizacji znalazła się otwarta w tym roku siedziba Instytutu Psychologii UMK.

 

Plebiscyt internetowy jest dodatkiem promocyjnym do konkursu głównego, w którym decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje niezależne jury wizytujące każdy obiekt startujący w finale. Modernizacja budynku, w którym swój nowy dom znalazła toruńska psychologia, rywalizuje w kategorii "Obiekty szkolnictwa i edukacji".

Aby zagłosować na Instytut Psychologii, należy:

Każdego dnia na Instytut Psychologii UMK można oddać jeden głos.

Zakończenie głosowania nastąpi 28 września o godz.15:00 podczas gali wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przypomnijmy – na potrzeby Instytutu Psychologii UMK zaadaptowano gmach byłej Akademickiej Przychodni Lekarskiej przy ul. Gagarina 39, zaprojektowany przez Zenona Buczkowskiego i wybudowany w 1973 r. Modernizacja wraz z dostosowaniem obiektu do celów naukowych i dydaktycznych trwała od 2019 do 2021 r., a zrealizowano ją według projektu Macieja Kurasa. Całkowity koszt inwestycji – dokumentacji, przebudowy i wyposażenia – wyniósł blisko 16 mln 470 tys. zł i w pełni pokryty został ze środków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Modernizacja budynku została zrealizowana w systemie partycypacyjnym – na każdym etapie uwzględniano uwagi i potrzeby przyszłych użytkowników.

– To miejsce jest niezwykłe, ponieważ mogliśmy je sobie zaplanować – mówiła w związku z otwarciem siedziby psychologów prof. dr hab. Maria Lewicka, dyrektor Instytutu Psychologii UMK. – To jest zupełnie nietypowa sytuacja na polskich uczelniach, kiedy pracownicy od samego początku uczestniczą w procesie projektowania miejsca, w którym będą później pracować.

pozostałe wiadomości