KontaktFosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

Od myśli do próby samobójczej – co mogę zrobić, jak mogę pomóc?

Zdjęcie ilustracyjne
fot. canva

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego UMK zaprasza wszystkich pracowników, doktorantów i studentów UMK na spotkanie na temat: „Od myśli do próby samobójczej – co mogę zrobić, jak mogę pomóc?”

Spotkanie odbędzie się online na TEAMS 01.12.2021 roku w godzinach 17.00-19.00

Link do spotkania zostanie zamieszczony 29.11.2021 

Serdecznie zapraszamy

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego UMK

W trakcie spotkania psycholog poruszy następujące zagadnienia:

  • symptomy, które pozwolą rozpoznać, że ktoś myśli o samobójstwie lub chce podjąć próbę odebrania sobie życia;
  • samookaleczenia jako sytuacje, które często mają miejsce i których nie można lekceważyć;
  • co może zrobić nauczyciel akademicki lub doktorant w sytuacji otrzymania informacji o chęci odebrania sobie życia przez studenta
  • co może zrobić pracownik Uczelni nie będący nauczycielem akademickim (np. pracując w dziekanacie lub w akademiku) otrzymując informacje o chęci odebrania sobie życia przez studenta/doktoranta;
  • co może zrobić student, gdy kolega/koleżanka myśli lub chce popełnić samobójstwo;
  • co może zrobić każdy z nas i jak się zachować, jeśli taka sytuacja ma miejsce w naszych rodzinach lub wśród osób nam bliskich.

Spotkanie poprowadzi mgr Barbara Lorek, psycholożka Uniwersyteckiego Ośrodka Wsparcia i Rozwoju Osobistego, psychoterapeutka, szkoleniowiec. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doradczyni systemowa. Ukończyła studia podyplomowe z psychologii klinicznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz liczne kursy z zakresu psychoterapii oraz diagnostyki psychologicznej, w ciągłym osobistym i zawodowym rozwoju. Od kilkunastu lat prowadzi psychoterapię indywidualną, psychoterapię rodzinną oraz psychoterapię grupową. Na co dzień pracuje w Klinice Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, gdzie zajmuje się diagnostyką psychologiczną. Współtwórczyni szkoleń z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego i psychologicznego rozwoju.

pozostałe wiadomości