KontaktFosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

Wychodząc z zarazy - debata

obrazek:

Toruńska Socjologia zaprasza 15.06. o godz. 18.30 do Dworu Artusa na debatę o społecznych wymiarach pandemii.

Pandemia to wydarzenie bez precedensu w polskiej i światowej historii ostatnich dekad. Koronawirus zmienił nasze codzienne zachowania, wpłynął na gospodarkę, przekształcił istniejące instytucje społeczne. Jednocześnie pandemia wzmocniła wiele trendów i kierunków zmian, które jeszcze przed jej wybuchem zmieniały nasz świat. Wszystko to sprawia, że rzeczywistość po SARS-CoV-2 będzie prawdopodobnie inną rzeczywistością niż ta, którą znaliśmy przed 2020 rokiem.

Podczas spotkania z pracownikami naszego Instytutu, odwołując się do prowadzonych przez nich badań, spróbujemy odpowiedzieć na szereg pytań. Jak zmieniliśmy się jako społeczeństwo? Jak zachowaliśmy się wobec obostrzeń, ryzyka zakażenia czy innych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim roku? Czy zmieniły się nasze nawyki konsumpcyjne? Jak na pandemię zareagowali użytkownicy mediów społecznościowych? Które z zachodzących zmian będą trwałe, a które są mało znaczące.

 

W dyskusji wyniki swoich najnowszych badań przedstawią:

● dr hab. Arkadiusz Karwacki, prof. UMK – Pandemiczna codzienność w świetle pamiętników – stare problemy w nowych warunkach
 mgr Andrzej Meler – Tweety polskich parlamentarzystów o pandemii – analiza emocji i sentymentów
● dr Joanna Szalacha-Jarmużek – Płatności bezgotówkowe na ratunek – strach przed pandemią a nowe technologie ułatwiające dystans społeczny
● dr hab. Michał Wróblewski, prof. UMK – Stosunek Polaków do chorób zakaźnych i innych zagrożeń zdrowotnych – społeczny odbiór statystyk zgonów, obostrzeń i instytucji walczących z pandemią.

Debata rozpoczyna się o godz. 18.30 - WSTĘP WOLNY.

Wydarzenie będzie także na żywo transmitowane na kanale Dworu Artusa

pozostałe wiadomości