Kontakt Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 10
e-mail: wfins@umk.pl

Życie codzienne w czasach koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Katedra Badania Jakości Życia i Socjologii Stosowanej z Instytutu Socjologii UMK wraz z Instytutem Gospodarstwa Społecznego SGH w Warszawie 24 marca 2020 roku rozpoczęły realizację projektu badawczego pt. „Życie codzienne w czasach koronawirusa – konkurs na pamiętniki”, którego zadaniem jest uchwycenie tego, jak zmieniło się życie Polaków na skutek pandemii.

W związku z prowadzonymi badaniami, ogłoszony został konkurs na pamiętniki dokumentujące doświadczenia związane z sytuacją w pracy, rodzinie i najbliższym otoczeniu, począwszy od momentu, gdy pandemia dotarła do Polski. Zapiski przybierające dowolną formę – pamiętnika, bloga czy relacji – ewentualnie uzupełnione o materiały graficzne, stanowić będą źródło informacji o życiu zawodowym, rodzinnym i towarzyskim uczestników badania. Dostarczą też wiedzy o głównych problemach ludzi i sposobach radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Preferowane są relacje przygotowane w formie elektronicznej. Przewidziano nagrody pieniężne o minimalnej łącznej wartości 15 tys. zł oraz publikację najciekawszych prac. W skład zespołu projektowego wchodzą socjologowie z UMK – dr hab. Arkadiusz Karwacki, prof. UMK (koordynator projektu na UMK), dr Katarzyna Suwada, dr Anna Wójtewicz oraz dr hab. Michał Wróblewski, prof. UMK.

Teksty można przesyłać do 30 czerwca 2020 roku mailem na adres: pamietniki@sgh.waw.pl (preferowana forma zgłoszenia) oraz pocztą tradycyjną na adres: Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH, ul. Wiśniowa 41, 02-520 Warszawa. Kontakt telefoniczny w razie pytań – dr hab. Paweł Kubicki, prof. SGH (kierownik projektu), nr tel. 512 748 274.

Szczegółowe informacje

To kolejne wspólne przedsięwzięcie badaczy z Katedry Badania Jakości Życia i Socjologii Stosowanej Instytutu Socjologii UMK oraz Instytutu Gospodarstwa Społecznego SGH. W latach 2016-2019 zespoły dwóch uczelni realizowały projekt również wykorzystujący metodę pamiętnikarską pt. „Pamiętniki bezrobotnych. Doświadczenie bezrobocia i trajektorie wykluczenia z perspektywy polityki społecznej i socjologii”. Projekt realizowany był w ramach grantu NCN przyznanego zespołowi badawczemu SGH i UMK w konkursie OPUS 11.

pozostałe wiadomości