Muzyka odpowiedzią na przemoc

Panel Dyskusyjny "Muzyka odpowiedzią na przemoc"
12.12.2019. Wydział Filozofii I Nauk Społecznych UMK, ul. Fosa Staromiejska 1 a, sala I. Parter. godz.17.00

Tytuł nawiązuje do znanej myśli słynnego dyrygenta Leonarda Bernsteina, który uznając, że muzyka może być odpowiedzią zachęcał do grania z coraz większym oddaniem i pasją. W naszym panelu pragniemy zachęcić do rozwijania umiejętności SŁUCHANIA muzyki, aby wykształcić w sobie zdolność SŁUCHANIA innych ludzi. Wtedy odpowiemy na przemoc.

Wykładowcy:

1. Steve Kindler- międzynarodowej sławy amerykański wirtuoz skrzypiec, gitarzysta, kompozytor, i aranżer, innowator w muzyce "Fusion" ( J.Beck, J. Hammer,Mahavishnu Orchestra.)
  2. Prof. Włodzisław Duch. UMK. Wydział Fizyki, Informatyki Stosowanej i Astronomii Laboratorium Neurokognitywne. Naukowiec, specjalizujący się w informatyce stosowanej.
  3. Dr Tomasz Komendziński. UMK Wydział Filozofii i Nauk Społecznych, Katedra Kognitywistyki
    Autor kilkudziesięciu publikacji, prowadzący badania dotyczących komunikacji zaburzeń świadomości oraz neurorehabilitacji, oraz tańcem i muzyką .
  4. Piotr Lenkiewicz - Toruński muzyk, animator kultury i dziennikarz muzyczny. Współtwórca

Kontakt: Mirosława Boryna
607776737, miranka@onet.pl

Serdecznie zapraszamy do debaty.