Praktyki w ramach programu ERASMUS

Szanowni Studenci Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych,

Chciałbym Państwa poinformować o możliwości wyjazdów na 2-3 miesięczne praktyki w ramach Programu Erasmus+.

Oto kilka podstawowych informacji:
1. Rekrutacja na praktyki na Wydziale ma charakter ciągły - w każdej chwili można złożyć aplikację do Pełnomocnika Dziekana ds. mobilności (Zbigniew Nerczuk, Harmonijka, pok. 314).
2. Wyjechać mogą studenci, którzy ukończyli I rok studiów i nie wykorzystali kapitału mobilności.
3. Student samodzielnie znajduje instytucję przyjmującą, której profil odpowiada jego bieżącemu kierunkowi studiów, zainteresowaniom, planom naukowo-badawczym, planom zawodowym i oczekiwaniom. Może w tym celu skorzystać z informacji zebranych w ankietach byłych stypendystów programów LLP Erasmus lub Erasmus+ albo portalach z ofertami praktyk.
4. Instytucja przyjmująca musi znajdować się w jednym z krajów członkowskich UE, EOG lub kandydujących - [Turcja, Macedonia Północna (FYROM)]. Nie można odbyć praktyk w instytucjach unijnych, ani w instytucjach odpowiedzialnych za zarządzanie programami unijnymi (wykaz instytucji), a także w polskich placówkach dyplomatycznych za granicą.
5. Okres wyjazdu to 2-3 miesiące.
6. Stawka miesięczna praktykanta w zależności od miejsca praktyki wynosi 500-600 Euro.

Gorąco Państwa zachęcam do wzięcia tej możliwości pod rozwagę. Szczegółowe informacje znają Państwo na stronie:

Z poważaniem,
Zbigniew Nerczuk